Showmanship mjölkrasungdom

Resultat nedan i rött.

KLASS 1: 8 ÅR

1. Freja Hjortenfalk  8 år, 1
Klubb Skånesemins Ungdomsklubb
1-33590-1518 Agta
Född 160725
F 91786 Kingpin
MF 90989 D Etoto
Ägare Tord & Reneé Persson, Vollsjö

2. Lisa Ahlström  8 år, 1
Klubb Hallands Kalvelit
1-70512-639 Lena
Född 160706
F 91069 Lauthority
MF 90965 Shout
Ägare Bonte Ko Holstein, Sösdala

KLASS  2: 13 – 15 ÅR

3. Anouck Hogendoorn 13 år, 1
Klubb Skånesemins Ungdomsklubb
1-75012-529 Laila
Född 150606
F 91249 Braxton
MF 90372 Roy
Ägare Bonte Ko Holstein, Sösdala

4. Linnea Larsson  13 år
Klubb Hallands kalvelit
1-70512-639 Lena
Född 160706
F 91069 Lauthority
MF 90965 Shout
Ägare Bonte Ko Holstein, Sösdala

5. Louice Bengtsson 13 år
Klubb Hallands Kalvelit
6-178-1002 Remiss
Född 150801
F 973 Ice Man
MF 9137 Burdette
Ägare Knutssons Lantbruk AB

6. Ylva Carlsson 14 år, 2
Klubb Hallands Kalvelit
8-33393-1430 Iris
Född 160226
F 91071 Dempsey
MF 90528 Shottle
Ägare Anders Carlsson, Skogsgård

7. Linnea Persson 14 år, 4
Klubb Skånesemins Ungdomsklubb
33590-1502 Anna
Född 160430
F 91241 Gold Chip
MF 90548 Enggard
Ägare Tord & Reneé Persson, Vollsjö

8. Alice Gustafsson 15 år, 3
Klubb Hallands Kalvelit
13-13152-1125 Hebe
Född 150920
F 91484 VH Reynolds
MF 90989 D Etoto
Ägare Håkan Gustafsson,
Nittorp

KLASS 3: 18 – 23 år

9. Linnea Knutsson  18 år, 4
Klubb Cow Junior Club
6-178-1027 Luna
Född 160317
F 9139 Dreamer
MF 9137 Urka
Ägare Knutssons Lantbruk AB

9A. Niklas Fernström 18 år, 5

10. Oskar Karlsson 19 år, 3

11. Annemiek Hogendoorn 21 år, 2
Klubb Skånesemins ungdomsklubb
1-75012-527 Fredrika
Född 150520
F 91446 Golden Dreams
MF 91249 Braxton
Ägare Bonte Ko Holstein, Sösdala

12. Malin Knutsson  22 år, 1
Klubb Cow Junior Club
6-178-1002 Remiss
Född 150801
F 973 Ice Man
MF 9137 Burdette
Ägare Knutssons Lantbruk AB

OK
På Mila använder vi kakor (cookies) för att du ska få bästa möjliga användarupplevelse. Genom att du fortsätter att titta på vår sajt godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?