FÅR

Texel yngre baggar

1. SE35103-16011, Auktion: kat. nr 7
Född 16-03-08
F Optimus SE5260-14003
M SE35103-14117
Uppfödare Cecilia Nittman Olsson & Per Olsson
Ägare Cecilia Nittman Olsson & Per Olsson

2. Tangará Coke SE218974-16012
Född 16-04-01
F Sportsmans Vantast UK1-BGS1401127
M SE50757-11674
Uppfödare Tangará Farm
Ägare Cecilia Nittman Olsson & Per Olsson

3. SE35103-16016, Auktion: kat. nr  9
Född 16-03-09
F Mac Allister SE4106-12085
M SE35103-12130
Uppfödare Cecilia Nittman Olsson & Per Olsson
Ägare Cecilia Nittman Olsson & Per Olsson

4. Tangará Warrior SE218974-16013, Auktion: kat. nr 3
Född 16-03-27
F Cambwell Trademar UK1-LTC1201161
M SE50757-10618
Uppfödare Tangará Farm
Ägare Tangará Farm
5. Round About SE5260-16002
Född 16-03-02
F Den Hoorn Roundh NL3938-74751
M SE5260-14015
Uppfödare Helander Texel
Ägare Helander Texel

6. Flash SE5260-16004
Född 16-03-03
F Royal FlushNL5682-24003
M SE5260-14024
Uppfödare Helander Texel
Ägare Helander Texel

7. SE5260-16040, Auktion, Auktion: kat. nr 11
Född 16-03-23
F Primus SE5260-15032
M SE5260-14016
Uppfödare Helander Texel
Ägare Helander Texel

8. SE5260-16067, Auktion, kat. nr 6
Född 16-03-31
F Pim Pim SE5260-15010
M Inga SE48875-15025
Uppfödare Helander Texel
Ägare Helander Texel

9. SE4106-16062
Född 16-03-15
F SE4106-15003
M SE4106-14023
Uppfödare AG Texel
Ägare AG Texel

10. SE4106-16080
Född 16-03-18
F SE4106-15021
M SE4106-12101
Uppfödare AG Texel
Ägare AG Texel
Texel äldre baggar
11. Adonis SE50757-15834, Auktion, kat. nr 5
Född 15-05-16
F Poels Ries SE50757-14775
M Linbackens Stacey SE6899-12032
Uppfödare Poels Texel
Ägare Tangará Farm

12. Poels Ries SE50757-14775
Född 14-03-15
F Linbackens Sullivan SE6899-12002
M Poels Merel SE50757-10620
Uppfödare Poels Texel
Ägare Tangará Farm

13. Poels Dick SE50757-14776
Född 14-03-15
F Linbackens Sullivan SE6899-12002
M Poels Merel SE50757-10620
Uppfödare Poels Texel
Ägare Tangará Farm

Texel tacka

14. SE50757-12698, Auktion: kat. nr 14, dräktig
Född 12-03-20
F Poels Martin SE50757-11652
M SE50757-09593
Uppfödare Poels Texel
Ägare Tangará Farm

Suffolk yngre baggar

15. Bäckagårdens Emin SE88890-16124, Auktion: kat. nr 10
Född 16-05-07
F Bäckagårdens Botvid E88890-13024
M Bäckagårdens SE88890-11011
Uppfödare Mattias Rickardsson
Ägare Mattias Rickarddson

16. Bäckagårdens Ellis SE88890-16117, Auktion: kat. nr 4
Född 16-04-19
F Bäckagårdens Bandit SE88890-13035
M Bäckagårdens Dottie SE88890-15055
Uppfödare Mattias Rickardsson
Ägare Mattias Rickarddson

17. Helgö Scott SE62083-16019
Född 16-03-14
F Allatorps Verner SE65681-14101
M SE62083-15017
Uppfödare Helgö Lamm
Ägare Helgö Lamm
Suffolk äldre baggar
18. Bäckagårdens Conny SE88890-14021
Född 14-02-07
F Bäckagårdens Botvid SE88890-13024
M SE69739-11039
Uppfödare Mattias Rickardsson
Ägare Mattias Rickarddson

19. Bäckagårdens Botvid SE88890-13024
Född 13-02-20
F SE2220-11023
M SE69739-09028
Uppfödare Mattias Rickardsson
Ägare Mattias Rickarddson

20. SE63201-14010
Född 14-03-11
F SE63201-11187
M SE63201-08195
Uppfödare Cms
Ägare Mattias Rickarddson

21. Helgö Barnaby SE62083-15001
Född 15-02-22
F SE195038-00007
M SE65681-14029
Uppfödare Helgö Lamm
Ägare Helgö Lamm

22. Helgö Lewis SE62083-15019
Född 15-03-10
F SE195038-00007
M SE65681-14093
Uppfödare Helgö Lamm
Ägare Helgö Lamm
Vit dorper baggar
23. Qleo’s Baltazar SE205476-16601
Född 16-01-27
F Qleo’s Apollo SE205476-13213
M Boda´s Tamaya 3007 SE196846-30074
Uppfödare Mörkölamm
Ägare Mörkölamm

24. Qleo’s Ceasar SE205476-16602
Född 16-01-27
F Qleo’s Apollo SE205476-13213
M Boda´s Aella 119 SE196846-00119
Uppfödare Mörkölamm
Ägare Mörkölamm

25. Qleo’s Ceke SLE205476-16603
Född 16-01-27
F Qleo’s Apollo SE205476-13213
M Boda´s Aella 119 SE196846-00119
Uppfödare Mörkölamm
Ägare Mörkölamm
Svart dorper baggar
26. Boda’s Osumare 13096 SE196846-13096
Född 13-04-29
F Dell Dorpers 9070 AUD411-9070
M Dell Dorpers 8247 AUD411-8247
Uppfödare
Ägare Westlamm

27. Westlamm’s Sky SE206096-13039
Född 13-06-15
F Boda’s Apache 112 SE196846-00112
M Boda’s Nadie 30011 SE196846-30011
Uppfödare Westlamm
Ägare Westlamm

28. Kulla Gård 16090 SE8353-16090
Född 16-04-05
F Kaya Dorpers AU400030-120727
M Kaya Dorpers AU400030-121457
Uppfödare Kulla Gård
Ägare Conny Malm

29. Kulla Gård 16002 SE8353-16002, Auktion, kat. nr 2
Född 16-04-05
F Kaya Dorpers AU400030-120727
M Kaya Dorpers AU400030-121457
Uppfödare Kulla Gård
Ägare Kulla Gård

30. Kulla Gård 16004 SE8353-16004, Auktion: kat. nr 12
Född 16-04-05
F Kaya Dorpers AU400030-130064
M Kaya Dorpers AU400030-120964
Uppfödare Kulla Gård
Ägare Kulla Gård

31. Kulla Gård 16007 SE8353-16007
Född 16-04-05
F Kaya Dorpers AU400030-120727
M Kaya Dorpers AU400030-120681
Uppfödare Kulla Gård
Ägare Kulla Gård

32. Kulla Gård 16025 SE8353-16025
Född 16-04-05
F Kaya Dorpers AU400030-130153
M Kaya Dorpers AU400030-090500
Uppfödare Kulla Gård
Ägare Kulla Gård

33. Kulla Gård 16053 SE8353-16053, Auktion: kat. nr 1
Född 16-04-05
F Kaya Dorpers AU400030-130064
M Kaya Dorpers AU400030-120940
Uppfödare Kulla Gård
Ägare Kulla Gård

34. Kulla Gård16064 SE8353-16064
Född 16-04-05
F Kaya Dorpers AU400030-120727
M Kaya Dorpers AU400030-121456
Uppfödare Kulla Gård
Ägare Mikael Jonsson

35. Westlamm´s Dakota SE206096-14029, Auktion: kat. nr 8
Född 14-04-05
F Boda’s Otieno 1306 SE196846-13061
M Boda’s Nia 13033 SE196846-13033
Uppfödare Westlamm
Ägare Mikael Jonsson

Svart dorper tacka

36. Kulla Gård 16023 SE8353-16023, Auktion, kat. nr 15, dräktig
Född 16-04-05
F Kaya Dorpers AU400030-121034
M Kaya Dorpers AU400030-101148
Uppfödare Kulla Gård
Ägare Kulla Gård

37. Kulla Gård 16076 SE8353-16076, Auktion, kat. nr 13, dräktig
Född 16-04-05
F Kaya Dorpers AU400030-121034
M AU400030-101426
Uppfödare Kulla Gård
Ägare Kulla Gård

38. Kulla Gård 16100 SE8353-16100, Auktion, kat. nr 16, dräktig
Född 16-04-05
F Kaya Dorpers AU400030-130153
M Kaya Dorpers AU400030-090393
Uppfödare Kulla Gård
Ägare Kulla Gård

OK
På Mila använder vi kakor (cookies) för att du ska få bästa möjliga användarupplevelse. Genom att du fortsätter att titta på vår sajt godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?